МВР: 203 санкции за брзо возење

21 копии
4 копии

Од око се проценува возраста на младите што нарачуваат алкохол по кафулињата, оти демек изгледале позрело и се облекувале како возрасни!? Консумацијата на ...
| | веќе видена | слични

За време на викендот казнети се 546 возачи поради најразлични причини, најмногу за брзо возење, додека пак полицијата казнила само 51 возач за возење под ...
| | веќе видена | слични

Полицијата изминатото деноноќие санкционирала 362 возачи за брзо возење на цела територија на државата. Од нив 209 возила ја пречекориле брзината во населено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: 203 санкции за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: