Над 400 лица лани биле под посебни истражни мерки: Дел од операциите продолжиле и годинава

Државниот обвинител Љубомир Јовески во вторник пред членовите на Комисијата за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите ќе треба да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одговорноста за измените на Кривичниот законик е на Собранието на РСМ. Значи, тие измени се направени со глас на одредени пратеници, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за правда, Кренар Лога е дециден дека измените на Кривичниот законик не ги поготвувала работната група составена од академици, обвинители, судии, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Билјана Ивановска, претседателката на Државната комисија за спречување на корупција, во денешното интервју за Гласот на Америка открива дека работната група ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната шефица на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска била дел од работната група која ги кроела измените на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Кренар Лога не ѝ дал овластување на неговата заменичка Викторија Аврамовска-Мадиќ да стави потпис на законот со кој се изврши упад во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Кренар Лога повтори дека не се согласува со измените на Кривичниот законик, со кои се намалија казните за злоупотреба на службената ...
| | веќе видена | слични

И шефот на скопското обвинителство Гаврил Бубевски и поранешниот министер за правда Никола Тупанчевски за А1он негираат дека Работната група формирана во ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на СДСМ Жаклина Лазаревска од Охрид мисли дека на граѓаните не е им е важно дали некој функционер што краде лежи 5 или 10 години. Гостувајќи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 400 лица лани биле под посебни истражни мерки: Дел од операциите продолжиле и годинава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: