ПРОГРАМЕРИТЕ УБЕДЛИВО НА ВРВОТ - Отскокнуваат од останатите плати во земјава: Еве ја листата на највисоки примања

По објавата на последните податоци за платите во Македонија, анализата на примањата на работниците во нашата земја, покажуваат дека програмирите и понатаму ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска и Претседателот на самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита, Љубиша ...
| | веќе видена | слични

Анекс за дополнување на колективен договор за социјална заштита беше потпишан денеска, со кој се зголемуваат платите на давателите на услуги во центрите за ...
| | веќе видена | слични

Септемвриските плати во основното и средното образование ќе бидат повисоки за 15 oтсто. Вработените во образованието со септемвриската плата добиваат 10 ...
| | веќе видена | слични

Откако пред неколку денови Министерството за образование и наука и Синдикатот за образование и наука потпишаа Договор, платите во основното и средното ...
| | веќе видена | слични

Пет дена мерката за намалување на цените на дел од прехранбените производи е на сила, а властите не запреа со фалбаџиските изјави колку тие работат во корист ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со министерот за економија, Крешник Бектеши и в.д. директорот на Државен пазарен инспекторат, Горан Трајковски денеска ја ...
| | веќе видена | слични

Медицински кадар од Клиниката за гинекологија и акушерство реагира на последното решение во однос на нивните месечни примања. Имено, болничарки и медицински ...
| | веќе видена | слични

Лицемерието на актуелната власт нема крај. Честопати тие се горди на нешто од што всушност треба да се срамат. Министерот за економија, Крешник Бектеши, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Убиецот Љупчо Палевски Палчо се чувствувал многу сигурен и доволно безбеден и си функционира како и секој друг ден, а таков може да биде само и само ако ...
сите 94 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОГРАМЕРИТЕ УБЕДЛИВО НА ВРВОТ - Отскокнуваат од останатите плати во земјава: Еве ја листата на највисоки примања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: