Придонесот на грчкиот архитект ДОКСИЈАДЕС во изградбата на ПОСТМОДЕРНО Скопје ќе се претстави на изложба во МСУ

„Иднината како проект – Доксијадис во Скопје“ е насловена архитектонската изложба која ќе се отвори вечерва во 19 часот во Музејот на современата уметност ...
| | веќе видена | слични

Во Галеријата „КО-РА“-(салон сутерен) во Дом на култура „Кочо Рацин“-Скопје вечер ќе биде отворена изложбата насловена „Пејзаж на тишината“ од авторот Маја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Во Музејот на град Скопје вечер ќе биде отворена изложбата „ЗАГРЕБ“ на фотографот Лука Мједа од Загреб, Хрватска. Авторот ќе се престави со 50 црно бели ...
| | веќе видена | слични

Во Музејот на современа уметност се одржува изложба посветена на 60 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје, со наслов „Иднината како проект: Доксиадис ...
| | веќе видена | слични

Изложбата „Гласови“ (просторна инсталација) на Страхил Петровски се отвора денеска во Синагогата во Ступава, Словачка. Станува збор за циклус од дваесетина ...
| | веќе видена | слични

Придонесот на грчкиот архитект и планер Константинос А. Доксијадис во обновата на постземјотресно Скоје е во фокусот на изложбата „Иднината како проект – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Придонесот на грчкиот архитект ДОКСИЈАДЕС во изградбата на ПОСТМОДЕРНО Скопје ќе се претстави на изложба во МСУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: