Трајковски за цените: Сите граѓани коишто ќе увидат неправилности да пријават на 02 191


Директорот на ДПИ, Горан Трајковски направи контрола да види дали се почитуваат гарантираните цени. Трајковски вели дека големите ланци на трговци ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) синоќа казнил и пломбирал уште пет маркети ширум земјава кои не ја испочитувале одлуката за ограничување на цените на дел ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) синоќа казни и стави клуч на врата на уште пет маркети во Кавадарци, Гостивар и Тетово кои не ја почитуваат одлуката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пазарните инспектори синоќа затвориле нови пет маркети низ земјава кои не ја почитувале одлуката за замрзнатите цени на прехранбените производи според одлуката ...
| | веќе видена | слични

Блокатори на вратите на уште 5 маркети во Кавадарци, Гостивар, Куманово и Тетово поставија инспекторите кои утврдиле дека овие објекти не ги почитувале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот пазарен инспекторат продолжи со контролите во маркетите и продавниците за тоа дали се почитуваат последните одлуки на Владата за намалување на цените ...
| | веќе видена | слични

Клуч на врата добија 5 маркети во Куманово, Кавадарци, Тетово и Гостивар. Не ја почитувале владината мерка и не ги поевтиниле производите. Овој пат не само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зголемен број на контролите во сите трговски објекти низ земјава и пломба на врата за оние трговци кои ќе ги доведат во заблуда потрошувачите, најави ...
| | веќе видена | слични

Во прераспределбата на Буџетот се предвидени финансиски средства за сѐ она што е потребно за дијабетичарите, за пациентите со церебрална парализа коишто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајковски за цените: Сите граѓани коишто ќе увидат неправилности да пријават на 02 191

Од:
До кого (е-маил):
Порака: