Јосипа Лисац во Скопје: Тука го запознав Карло, љубовта на мојот живот


„Лутка са насловне стране“ е еден од најголемите хитови на Бора Ѓорѓевиќ и групата „Рибља Чорба“, а оваа песна е поврзана со средба помеѓу музичарот и дамата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разводот на супермоделот Жизел Бундхен и Том Брејди продолжува да ги полни медиумските колумни и една година откако тие официјално ја потврдија нивната ...
| | веќе видена | слични

Целосниот разговор ќе се емитува утре вечер на CBS, ова е само тизер, кој веќе го поттикна Брејди да каже: - Јас преживеав. Во најавата за телевизиското ...
| | веќе видена | слични

Манекенката Жизел Бундхен неодамна отворено проговори за нејзиниот 13-годишен брак со Том Брејди, ѕвездата на американскиот фудбал. Она што го откри го остави ...
| | веќе видена | слични

 Детали недела, 24 септември 2023 „Слушнав дека Цеца наводно во минатото рекла дека многу убаво пеам, но дека сум премногу грда за да бидам ѕвезда“ – изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 623 | | | веќе видена

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 499 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јосипа Лисац во Скопје: Тука го запознав Карло, љубовта на мојот живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: