(Видео) Проблем за Интер, се повреди Меси


2 копии

Интер Мајами ноќеска загуби од Хјустон Динамо во финалето на УС Опен Купот со 2:1. Средбата се одржа на стадионот „ПНК“ во Форт Лодердејл, Флорида. Играчот од ...
| | веќе видена | слични

Ништо без Меси Александра Спасеска 28.09.2023 / 12:02 Фудбал Фудбалерите на Интер Мајами без Лионел Меси останаа без трофејот во Купот на САД. Во финалето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Интер Мајами не е ист тим без Лионел Меси во стартните 11, а во тоа можевме да се увериме и рано утрово на финалето кое се играше на Ју-Ес Опен купот. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Хјустон Динамо го освоија Отворениот куп на САД, откако утринава го совладаа Интер од Мајами со резултат 2:1.Головите за тимот од Хјустон ги ...
| | веќе видена | слични

Играчот од средниот ред на Хјустон, Грифин Дорси го отвори резултатот во 24. минута. Девет минути подоцна Амин Баси од пенал го удвои водството. Во вториот дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лионел Меси го пропушти првото финале во кариерата, откако на претходните 42 освои 30 трофеи. Без Меси, но и без Џорди Алба, Интер Мајами не успеа да го освои ...
| | веќе видена | слични

ХЈУСТОН ДИНАМО го победи Интер Мајами со 2:1 во финалето на УС Опен купот и со тоа ја освои својата втора титула во ова натпреварување. Работата на играчите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Проблем за Интер, се повреди Меси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: