ФОТО+ВИДЕО | Првиот вегански лосос во светот направен со 3Д печатач се појави во супермаркетите


Различни видови храна веќе се прават со помош на 3Д печатач, но ова е прв пат некој производ да достигне индустриско ниво. Печатена алтернатива на филети од ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Лидл ги извести потрошувачите дека од своите малопродажни продавници го повлекува производот „Со љубов домашно пченкарно брашно бело 500гр“, ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Лидл Србија ги извести потрошувачите дека повлекува од продавниците брашно ,,Со љубов домашно пченкарно брашно бело 500 грама” произведено од ...
| | веќе видена | слични

Лидл Србија повлекува еден од своите производи бидејќи може да има штетно влијание врз здравјето на потрошувачите. Ве известуваме за повлекување на производот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот инспекторат на Република Хрватска го повлече Ји Јуан 100% чисто масло од црн сусам (150 млl) од продажба, со препорачан датум за употреба од 20 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОТО+ВИДЕО | Првиот вегански лосос во светот направен со 3Д печатач се појави во супермаркетите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: