Вечерва, изложба на Ферди Булут во КИЦ „Битола“

2 копии

Изложбата „Гласови“ (просторна инсталација) на Страхил Петровски се отвора денеска во Синагогата во Ступава, Словачка. Станува збор за циклус од дваесетина ...
| | веќе видена | слични

Во Културно-информативниот центар – Скопје вечер од 20 часот ќе биде отворена изложбата на графики и инсталација од Ана Трајковска и Ивана Самандова насловена ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за циклус на визуелни решенија, презентирани преку женското битие, преку визуелен приказ на жената со користење на постапката осветлување, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва, изложба на Ферди Булут во КИЦ „Битола“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: