Зеленски: Русија ги вооружува храната, енергијата и децата во војната против Украина


Украинскиот претседател Володимир Зеленск им рече на светските лидери во вторникот дека Русија „вооружува“ сè, од храна и енергија до киднапирани деца во ...
| | веќе видена | слични

На северот на Косово беше спроведена „чудна“ акција која не даде резултат, а властите во Белград ќе мора да се запрашаат зошто тоа се случи, бидејќи тоа е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Белорусија повика на прифаќање на предлогот за проширување на постојаните членки на Советот за безбедност на ОН со земјите од Азија, Африка и Латинска Америка. ...
| | веќе видена | слични

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров му рече на претседателот на Србија Александар Вучиќ по неговиот говор на 78-то заседание на Генералното собрание на ...
| | веќе видена | слични

Русија е подготвена за разговори за Украина, но нема да разгледува никакви предлози за прекин на огнот бидејќи Москва веќе еднаш е измамена, изјави рускиот ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека ниту украинскиот мировен план, ниту најновите предлози на Обединетите нации за заживување на ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека мировниот план предложен од Украина, како и најновите предлози на ОН за заживување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Русија ги вооружува храната, енергијата и децата во војната против Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: