Патничката која испадна од автобусот кој заврши во бездна во Црна Гора раскажа што се случило


Сања Вучиниќ (24) oд црногорскиот град Никшиќ за „Вијести“ изјави дека цело време била во свесна состојба, а при слетувањето испаднала од автобусот кој заврши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајна несреќа се случи пред еден час во скопската населба Аеродром во која учествуваа четири возила. На терен се излезени службеници на министерството за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Над 60 лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа меѓу два автобуси и камион во округот Телеорман во јужна Романија. Активиран е таканаречениот план за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Автобусот превезувал членови на оркестарот на средното училиште Фармингдејл од Лонг Ајленд кога излетал од патот, јавува Си-Ен-Ен . Засега не е позната ...
| | веќе видена | слични

Страотна сообраќајна незгода во која тешко е повреден мотоциклист се случи денеска во скопската населба Визбегово. Тешка сообраќајна несреќа се случила пред ...
| | веќе видена | слични

Обвинителот ќе нареди вештачење на автобусот за да се утврди дали евентуален механички дефект придонел за несреќата што се случи на патот Цетиње – Будва во ...
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајка утрово се случила на патниот правец Лежа-Скадар при што се повредени неколку лица, велат извори за Плусинфо. Во несреќата учествувале два ...
| | веќе видена | слични

Ден по несреќата на Обзовица, истражните органи, вклучително и полицијата и обвинителството, беа ангажирани на собирање изјави од патници и сведоци со цел да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски ги демантира тврдењата на лидерот на Демократско движење, Изет Меџити, кој пред неколку дена изјави дека на 9 Мај годинава, во ...
сите 360 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 195 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 100 | | | веќе видена

Шест пожари се уште горат на неколку локации низ Македонија. Како што информираат од Центарот за управување со кризи, сп оред информациите што стигнале до ...
сите 136 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патничката која испадна од автобусот кој заврши во бездна во Црна Гора раскажа што се случило

Од:
До кого (е-маил):
Порака: