Поскапа „луксузна храна“, поевтини менструални производи со усвоената даночна реформа

Владејачкото мнозинство, по неколку месеци дебата и противење на опозицијата и стопанските комори, денеска успеа да го изгласа солидарниот данок. Фирмите што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека Ахмети и Ковачевски измислија нов данок, кој внимавајте го нарекоа „солидарен“, а со кој во реалноста се собира дупло данок од ...
| | веќе видена | слични

Место власта да се бори против сивата економија, која цвета во Македонија, таа сака да ги одере овие компании. Но оваа мерка не важи за оние фирми, кои се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Наместо да се бори против сивата економија, владата со новиот данок ќе земе арач од лојалните фирми на државата, кои си ги плаќаат редовно даноците, а со тоа ...
| | веќе видена | слични

Ваквата мерка не е солидарност туку арамилук. Со новиот данок, каде е предвидено дупло оданочување на компаниите, не се опфатени компании, кои лани биле ...
| | веќе видена | слични

Од кабинетот на Пендаровски велат дека кога ќе се врати во земјава ќе го каже својот став. Но роковите газат. Според текстот на законот за данокот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Солидарниот данок е новото економско промашување. Власта на СДСМ и ДУИ внесува нестабилност во работењето на бизнисот во Република Македонија, ова денеска од ...
| | веќе видена | слични

 Имено, со донесениот Закон за таканаречен данок на солидарност, власта воведува арач за успешните компании наместо да се бори со сивата економија. Сведоци сме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскапа „луксузна храна“, поевтини менструални производи со усвоената даночна реформа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: