Усвоена одлуката за „гарантирани цени“- стапува на сила од утре


Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава резултати, истакна на денешната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски објави дека вчера инспекторите казниле и затвориле повеќе ланци на големи маркети во скопските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Клуч на вратите и блокади за „ЗАТВОРЕНО“ вчера ставија инспекторите од Државниот пазарен испекторат на повеќе ланци на големи маркети во Скопје и Струга. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Горан Трајковски синоќа на социјалните мрежи информираше зошто вчера биле казнети и затворени повеќе ланци на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 434 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 11 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 138 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена

Седумдесет и пет прекршоци се констатирани при акциска контрола на Министерството за внатрешни работи со цел зголемување на безбедноста на учениците, односно ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Усвоена одлуката за „гарантирани цени“- стапува на сила од утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: