Владата донесе одлука да се намалат цените на дваесетина прехранбени производи за најмалку 10 отсто


Владата на денешната седница донесе одлука за намалување на цените на дваесетина прехранбени производи. За најмалку 10 отсто ќе се намалат цените на ориз, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска, заедно со министерот за економија, Крешник Бектеши и в.д. директорот на ...
| | веќе видена | слични

„Гарантираната цена“ која веќе се применува кај повеќе од 50 производи од пекарската, млечната и месната индустрија, од денеска ќе важи и за безалкохолните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот пазар да не им биде резервен на трговците со овошје и зеленчук во снабдувањето со овие производи, порача денеска министерот за економија Крешник ...
| | веќе видена | слични

Безалкохолните пијалаци, газираната и негазираната вода и пивото од сега ќе се продаваат поевтино за 10%. Покрај ова, согласно владината одлука, се намалува и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска, заедно со министерот за економија, Крешник Бектеши и в.д. директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зависно од движењата на пазарот, ќе следуваат и други одлуки за олеснување на товарот од инфлациските движења, а тие одлуки веќе се подготвуваат во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши оценува дека владините одлуки имаат влијание врз животниот стандард, бидејќи според пресметките, со овие владини мерки ...
| | веќе видена | слични

По Владината одлуката за намалување на цените и на безалкохолните и алкохолните пијалоци во дел од маркетите веќе може да се забележи нивно намалување, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од собраниската говорница одговарајќи на пратеничко прашање рече дека пратеничката група на СДСМ ќе поднесе амандман ...
сите 127 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата донесе одлука да се намалат цените на дваесетина прехранбени производи за најмалку 10 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: