Протестен марш на Независниот синдикат на судска администрација во Скопје

Протестен марш во организација на Независниот синдикат на судска администрација се одржува попладнево во Скопје. Маршот започна од пред платото на Основен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Администрацијата на јавните обвинителства штрајкува за повисоки плати. Бараат зголемување на месечните примања за 78 проценти по примерот на функционерите, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вработените во јавните обвинителства од денеска стапуваат во штрајк, соопшти генералниот секретар на Синдикатот на УПОЗ, Бојан Трипуноски, од пред Основното ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател, Џо Бајден, синоќа се приклучи на штрајкувачите од американската автомобилска индустрија, станувајќи со тоа првиот претседател во ...
| | веќе видена | слични

Вработените во службите на јавните обвинителства излегоа на штрајк. Барат платите да им се зголемат за 78 проценти по примерот на функционерите и да им се ...
| | веќе видена | слични

Работат за 22 000 денари месечно и не им е доволно зголемувањето на платите од 10%, согласно новиот Општ колективен договор. Администрацијата од сите јавни ...
| | веќе видена | слични

Вработените во јавните обвинителства се дел од правосудната фела, и делот на управување не е во надлежност на Владата. Но, во рамки на она што е можно со ...
| | веќе видена | слични

Денеска почна штрајк на вработените во сите јавни обвинителства, кои бараат повисоки плати и додатоци на плата. Засега ќе работат само итни и недложни работи, ...
| | веќе видена | слични

Вработените во јавните обвинителства од денеска стапија во штрајк и побараа зголемување на платите за 78 отсто и враќање на додатоците на плата во висина од 35 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа му порача на својот претходник во партијата и поранешен премиер Никола Груевск, да каже се што има за ...
сите 249 | | | веќе видена

Охрид, 29. септември 2023 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро и натаму е под просекот за овој период од годината. Според денешните мерења на ...
сите 183 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојановска се јави директно во емисијата Црвена Линија на Телма, каде се дискутираше за тоа Дали во Македонија има доволно ...
сите 121 | | | веќе видена

Нема да има компромис во делот на одлуките на Владата за цените на прехранбените производи. Очекуваме сите производители, дистрибутери и увозници да ги намалат ...
сите 234 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 109 | | | веќе видена

28 милијарди евра потроши оваа Влада, а за возврат нема ниту еден проект, проект по кој ќе се препознае оваа Влада, рече Ѓоргија Сајкоски, генерален секретар ...
сите 98 | | | веќе видена

Бројот на загинати во експлозија и пожар во складиште за гориво во Нагорно Карабах се искачи на 170, соопштија денеска официјални лица, пренесува Ројтерс ...
сите 219 | | | веќе видена

Во голема акција на полицијата во Белград се запленети речиси 200 килограми синтетичка дрога, а десетина лица се уапсени, дознава „Танјуг“. Уапсените се ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протестен марш на Независниот синдикат на судска администрација во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: