Министерот Кренар Лога се заканил со оставка?

4 копии

Хаки и Фејзи Азири, двајцата осудени за помагање во случајот „Монструм“, ќе се најдат на слобода со новиот закон за амнестија на Кренар Лога, доколку законот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца осуденици за „Монструм“ ќе бидат на слобода ако Собранието го донесе Законот за амнестија предложен од министерот за правда Кренар Лога. Ова произлегува ...
| | веќе видена | слични

На дел од листата осуденици до која дојдовме, а кои ќе бидат амнестирани ако се донесе законот, се и наводно роднини или блиски на функционери од Алијансата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот за амнестија влезе во собраниска процедура... Корегираната верзија до медиумите ја доставија од Правда вчера, без никакви суштински измени... Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска коментирајќи ја најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека ќе го блокираат со амандмани законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) синоќа казнил и пломбирал уште пет маркети ширум земјава кои не ја испочитувале одлуката за ограничување на цените на дел ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Кренар Лога се заканил со оставка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: