Индија протера канадски дипломат


3 копии

Канадските власти се обврзани или да го екстрадираат нацистот Јарослав Хунка (98) или самите да му судат, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Димитриј Песков, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Полскиот министер за образование Пшемислав Чарнек соопшти дека презел чекори за екстрадиција од Канада на 98-годишниот нацист Јарослав Хунка, кој служел во СС ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Долниот дом на канадскиот парламент, Ентони Рота, поднесе оставка откако го пофали и го покани во парламентот Украинецот Јарослав Хунка, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полскиот министер за образование, Пшемислав Чарнек, вчера изјави дека „презел чекори“ за екстрадиција на Јарослав Хунка, 98-годишниот украински нацистички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Спикерот на Долниот дом на Канада, Ентони Рота, изјави дека поднесува оставка, помалку од една недела откако јавно го пофали поранешниот нацистички војник во ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на министерството за надворешни работи на Руската Федерација Марија Захарова оцени дека спикерот на долниот дом на канадскиот парламент Ентони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канадскиот премиер Џастин Трудо на прес за новинарите синоќа изјави дека е „многу вознемирен од ситуацијата“ со поздравувањето во парламентот на Канада на ...
| | веќе видена | слични

Ентони Рота им се извини на членовите на парламентот затоа што минатата недела го пофали 98-годишниот Украинец кој се борел во СС дивизијата „Галиција“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за амнестија е доставен до Собранието и ќе се носи по скратена постапка. Премиерот Димитар Ковачевски е дециден дека Законот не е правен за личности, ...
сите 396 | | | веќе видена

Телото на скопјанец минатата недела беше пронајдено со 46 убоди во вратот и телото . Со десетици рани во градите, стомакот, вратот и рацете заврши и жената во ...
сите 119 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски истакнува дека не може да има примери во маркетите како една цена на рафтови, а друга на ...
сите 220 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 82 | | | веќе видена

Владимир Путин ја нападна Украина минатата година затоа што веруваше дека НАТО е слаб, според Институтот за проучување на војната. Рускиот претседател веруваше ...
сите 125 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 173 | | | веќе видена

Македонската маркетинг индустрија има иднина! Потенцијалот е во младите студенти на департмaнот Маркетинг при Економскиот факултет Скопје, кои покажуваат ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индија протера канадски дипломат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: