БЕКТЕШИ: Електроенергетскиот систем полесно се менаџира со домашни капацитети


Добредојден е секој енергетски капацитет кој е на територијата на државава без разлика дали е приватна или државна инвестиција, бидејќи придонесува за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за22 септемврисептември просечнатачасовна цена на еден мегават час електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

Струјата и гасот се скапи. Со цел да ги растерети граѓаните, владата во Германија воведе ограничување на цените на енергенсите. Оваа мерка треба да се ...
| | веќе видена | слични

На состанокот беше потенцирано значењето на ОН и на развојните мрежи на организацијата, како што е УНДП, којашто им помага на земјите членки во остварувањето ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, придружуван од вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ во Њујорк се сретна со Ахим Штајнер, администратор ...
| | веќе видена | слични

Сите мерки кои ги презедовме, резултираа од увозник на електрична енергија земјава преку зелената енергетска транзиција, полека но сигурно да се движи во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за животна средина Каја Шукова денеска појасни дека хидроцентралата Чебрен ќе биде дадена под концесија, како и дека инвеститорот грчка компанија ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути По изградбата на ХЕЦ „Чебрен“ на Македонија ќе и следуваат 33 отсто од влогот, а на концесионерот – 67 проценти. Поради близината и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Мерката на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава резултати. Веќе се намалени цените на основните ...
сите 267 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 73 | | | веќе видена

На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
сите 82 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран в недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Пороен дожд и ...
сите 147 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 97 | | | веќе видена

Претседателот на С. Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе се обрати пред своите колеги во Обединетите нации Генералното Собрание на Обединетите нации го ...
сите 321 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕКТЕШИ: Електроенергетскиот систем полесно се менаџира со домашни капацитети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: