Бугарија заостанува со порастот на плати, но која земја е лидер?

Како што јави специјалниот известувач на МИА од Брисел, во споредба со 2021 година процентот на деца изложени на ризик од сиромаштија или социјална исклученост ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на 2022 година 24,7 отсто од децата на возраст под 18 години во ЕУ, или речиси 20 милиони, биле изложени на ризик од сиромаштија или социјална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Глобалниот пазар на жито треба наскоро целосно да закрепне поради рекордното производство на пченица, пченка и ориз. Според најновиот извештај на Светска ...
| | веќе видена | слични

Во Германија се повеќе луѓе признаваат дека не можат да си дозволат интернет, пренесува ДПА. Лани тоа било случај со 2,6 отсто од граѓаните на возраст над 16 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вообичаената работна недела за лицата на возраст од 20 до 64 години во Европската Унија лани била во просек 37,5 часа, објави Евростат. Според поединечните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прилепчанка паднала во автобус и добила тешки телесни повреди. Случајот бил пријавен вчера во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Било ...
сите 291 | | | веќе видена

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 138 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска објасни дека за доматите, краставиците и пиперот не се намалуваат увозните ...
сите 195 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 116 | | | веќе видена

28 милијарди евра потроши оваа Влада, а за возврат нема ниту еден проект, проект по кој ќе се препознае оваа Влада, рече Ѓоргија Сајкоски, генерален секретар ...
сите 172 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство Николче Бабовски ги отфрли и последните тврдења на Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ дека протеински јогурт со ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија заостанува со порастот на плати, но која земја е лидер?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: