„Добредојдовте во ерата на стагфлација“! Рубини повторно со „темна“ прогноза, загрижен за сигналите на ЕЦБ

Какви се шансите Европската централна банка да не доведе во подолг период на таканаречена стагфлација - состојба на економијата која се карактеризира со висока ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Индексот на волатилност скокна за 25% Централните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На Волстрит, цените на акциите нагло паднаа вчера, спуштајќи се на најниските нивоа во повеќе од три месеци, бидејќи инвеститорите стравуваат дека каматните ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 273 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Законот за амнестија ја доби поддршката во владина постапка и за десет дена истиот закон ќе биде пред пратениците во Собрание, информираат од Министерството за ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Добредојдовте во ерата на стагфлација“! Рубини повторно со „темна“ прогноза, загрижен за сигналите на ЕЦБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: