Владата ќе одлучува за намалување на цените


9 копии

„Гарантираната цена“ која веќе се применува кај повеќе од 50 производи од пекарската, млечната и месната индустрија, од денеска ќе важи и за безалкохолните ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на вицепремиерот Битиќи го потврди она што го знаеме сите, а тоа е дека ако цените во ЕУ и другите земји галопираат, во Македонија дивеат Веројатно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ како одговорна партија, која се грижи за граѓаните и нивниот стандард, продолжува со мерките за намалување на цените на прехранбените производи. Списокот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски вчера соопшти дека се проширува списокот на производи со ознака „гарантирана цена“ и најави дека од денес поевтинуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Покрај издвоените производи од пекарската, месната и млечната индустрија, од денеска „гарантирана цена“ ќе имаат и безалкохолните пијалаци, пивото, газираната ...
| | веќе видена | слични

Колку новиот бран поевтинувања на цените на пијалоците ќе придонесе да се намалат трошоците на граѓаните? Дали тие веќе го чувствуваат ефектот од ...
| | веќе видена | слични

Холандија ќе покрене истражување чија цел ќе биде да се најде механизам за намалување на разликите во цените на основните намирници во ЕУ и да се обезбеди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ попладнево демантираше дека на пратеничката Дафина Стојаноска и испратил вербална или гестикулативна порака на ...
сите 99 | | | веќе видена

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) синоќа казнил и пломбирал уште пет маркети ширум земјава кои не ја испочитувале одлуката за ограничување на цените на дел ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ќе одлучува за намалување на цените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: