Отворено писмо од Еуромакс Ресоурцес до СКМ, МАР и Советот на странски инвеститори

„Обична хипокризија е што за значењето на рударството се зборува во суперлативи само на „28-ми Август – Денот на Рударите“ селективно коментирајќи и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аналитичарот и металуршки инженер Виктор Грозданов во најновата колумна за „ Нетпрес “ ги нарече „зелена мафија“ еко-активистите кои протестираа против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Загрижувачки податоци донесе стартот на новата учебна година, особено во југоисточниот дел од земјава. Безмалку насекаде е регистриран помал број на запишани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавноста беше сведок на 18-ти август, кога видоа дека сите 44 пратеници се против промената на Уставот, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски ...
сите 252 | | | веќе видена

Службените лица од Полициската станица во Кочани пред околу пет месеци добиле пријава за уцена што ја доставила 46-годишната жена која утрово настрада во ...
сите 46 | | | веќе видена

Ентони Рота, претседател на Долниот дом на канадскиот парламент, се извини што го величеше Јарослав Хунка, поранешен војник на нацистичката дивизија, кој доби ...
сите 46 | | | веќе видена

Белорусија повика на прифаќање на предлогот за проширување на постојаните членки на Советот за безбедност на ОН со земјите од Азија, Африка и Латинска Америка. ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателката на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Беса Адеми, оствари средба со претседателот на Синдикатот на УПОЗ, Трпе Деаноски, и со ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ги осуди вчерашните случувања во Косово и повтори дека нема опасност по безбедносната состојба во земјава. - Во земјава ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворено писмо од Еуромакс Ресоурцес до СКМ, МАР и Советот на странски инвеститори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: