Ангелов: „За џабе“ ќе ги внесеме Бугарите во Уставот, иако тоа не е катастрофа


Лидерот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов во моментов не верува дека постои пратеник од ВМРО-ДПМНЕ кој што би гласал за уставни измени. Тој не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според Љубчо Георгиевски има индиции дека Никола Груевски соработувал со власта, а тој повторува дека сѐ што Груевски му направил на Георгиевски, истото му се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот не сака да ја коментира јавната кавга меѓу Мицкоски и Груевски а информациите дека неговата партија соработувала со екс премиерот ги нарече ...
| | веќе видена | слични

Откако претседателот Стево Пендаровски демантираше дека на Денот на Европа - 9 мај, водел преговори со висок профил на политичари од власта за враќање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изет Меџити, претседател на Демократското движење денеска изјави дека Законот за амнестија не е во интерес на граѓаните или на ЕУ интеграциите, туку е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го означи како малверазација споменувањето на Владата во контекст на тврдењата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Тоа што не успејаа целосно да ја завршат работава, во однос на Груевски и другите да ги затворат делата, сега ќе се обидат со Законот за амнестија. Значи, ова ...
| | веќе видена | слични

Изет Меџити, претседателот на новата партија Демократско движење најави дека неговата партија, заедно со Беса и со Алтернатива ќе имаат заеднички кандидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи ѝ го ...
сите 413 | | | веќе видена

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 285 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 261 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелов: „За џабе“ ќе ги внесеме Бугарите во Уставот, иако тоа не е катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: