ЕОС Груп истражување: Инфлацијата и енергетската криза создадоа загриженост за финансиската иднина кај граѓаните во Европа

Околу 47% од потрошувачите во Европската Унија и земјите од Југоисточна Европа се загрижени за својата финансиска иднина, покажува истражувањето на ...
| | веќе видена | слични

Какви се шансите Европската централна банка да не доведе во подолг период на таканаречена стагфлација - состојба на економијата која се карактеризира со висока ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Анализирано на годишно ниво, вкупните депозити се зголемени за 10,1%, како резултат на зголемувањето на депозитите на двата сектора, со малку поизразен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На азиските пазари цените на акциите паѓаат четврти ден по ред, бидејќи Американската централна банка би можела да ги задржи каматните стапки на покачени нивоа ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Преглед на пазарите 11.09.2023- 17.09.2023 САД Растот на нафтата над 90 долари за барел за прв пат од ноември 2022 година ги зголеми ...
| | веќе видена | слични

Најновите податоци и информации за домашната и глобалната економија и најновите случувања на меѓународните и на домашните финансиски пазари во контекст на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
сите 82 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 199 | | | веќе видена

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил заедничка фирма ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
сите 321 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 149 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски беше пречекан од канадскиот премиер Џастин Трудо во Отава доцна вчера по посетата на Вашингтон. Зеленски денес ќе се ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕОС Груп истражување: Инфлацијата и енергетската криза создадоа загриженост за финансиската иднина кај граѓаните во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: