dm ЌЕ ДОНИРА ПОВЕЌЕ ОД 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ШЕСТ ПРОЕКТИ ЗА УНАПРЕДУВАЊЕ НА ЖЕНСКОТО ЗДРАВЈЕ!

4 копии

Време зa читање: 3 минути Како дел од конкурсот на dm – {ЗАЕДНО} за подобро утре, компанијата ќе поддржи шест општествено одговорни проекти насочени кон ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на Втората научна конференција за деца која ќе се одржи на 7 октомври, платформата „Наука за деца“ ја востановува наградата за извонреден научен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Битола денеска објави јавен конкурс за доделување на највисокото општинско признание, наградата „4-ти Ноември“. Наградата се доделува на физички и ...
| | веќе видена | слични

dm ќе донира повеќе од 3 милиони денари за реализација на шест проекти за унапредување на женското здравје! Филип Здравески 19.09.2023 / 10:29 Македонија Како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски упати порака до екс премиерот Никола Груевски кој е во Будимпешта како политички ...
сите 213 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 257 | | | веќе видена

Раководството на етничките Ерменци на отцепениот Нагорно-Карабах денес рече дека сè уште нема конкретни резултати од разговорите со Азербејџан за можни ...
сите 215 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран в недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Пороен дожд и ...
сите 154 | | | веќе видена

Дел од обвинителската фела јавно го изрази своето незадоволство од последните измени на Кривичниот законик. Ленче Ристоска, која беше една од главните ...
сите 122 | | | веќе видена

Оваа година фокусот врз сите нас е можеби поголем од кога било претходно, а причината е во поразителниот факт дека најмал заеднички именител на емоционалната ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

dm ЌЕ ДОНИРА ПОВЕЌЕ ОД 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ШЕСТ ПРОЕКТИ ЗА УНАПРЕДУВАЊЕ НА ЖЕНСКОТО ЗДРАВЈЕ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: