Владата ќе носи одлука за поевтинување на над 50 прехранбени производи


Освен по некој килограм жолт и црвен кромид по гарантирана цена од 39 до 80 денари за килограм, пиперки зелени и црвени, полусозреани домати и краставици со ...
| | веќе видена | слични

Намалувањето на цените на основните прехранбени производи во трговијата, лебот, млекото, сирењето, оризот, не ги почустуваа граѓаните на Градскиот пазар. Велат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Мерката на Владата предовдена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава резултати. Веќе се намалени цените на основните ...
| | веќе видена | слични

Дел од маркетите се уште не направиле пресметки како ќе се одрази намалувањето на цените на прехранбените производи на нивното работење. Првиот човек на КАМ ...
| | веќе видена | слични

Лебот, јогуртот, јајцата, киселото млеко, кашкавалот, овошјето, зеленчукот, дел од месните производи, оризот, брашното, тестенините, бисквитите, наполитанките, ...
| | веќе видена | слични

Мерката Гарантирана цена стапи на сила, но колку граѓаните го чувствуваат тоа? Некои од нив велат, воопшто, некои ја поздравија мерката. За да види колку ...
| | веќе видена | слични

Маркетите ги поевтинија основните производи. Пазарниот инспекторат до сега не изрекол ниту една казна. Министерот Бектеши е задоволен – владината мерка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски упати порака до екс премиерот Никола Груевски кој е во Будимпешта како политички ...
сите 215 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 253 | | | веќе видена

Раководството на етничките Ерменци на отцепениот Нагорно-Карабах денес рече дека сè уште нема конкретни резултати од разговорите со Азербејџан за можни ...
сите 215 | | | веќе видена

Секоја година, во овој период, очите на светот се вперени кон најголемиот собир, на кој политичките лидери на нациите ги изложуваат своите визии за иднината. ...
сите 260 | | | веќе видена

Дел од обвинителската фела јавно го изрази своето незадоволство од последните измени на Кривичниот законик. Ленче Ристоска, која беше една од главните ...
сите 122 | | | веќе видена

Штрајкот на работниците во американскиот автомобилски сектор трае веќе петти ден и нивниот синдикат се заканува со проширување и во другите фабрики ако до ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ќе носи одлука за поевтинување на над 50 прехранбени производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: