СДСМ: ДПМНЕ е за изолација, ние за членство во ЕУ и поголеми плати и пензии

На политичката сцена во земјата има два спротивни концепти – на ДПМНЕ, кој е за изолација и на СДСМ, кој е за членство во ЕУ, велат од Социјалдемократскиот ...
| | веќе видена | слични

Грчева: Ние имаме политичари што ни се претставуваат „Земи или остави“. Нашата стратегија е прифаќање на секоја уцена. Ако ги изгласаме Уставните измени нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжува „сапуницата“ меѓу експремиерот Никола Груевски и актуелното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, овој пат со епизодата „УСБ“. Откако во претходните денови, ...
| | веќе видена | слични

„Во политиката, посебно во оваа наша примитивна балканска и македонска, личните интереси и привилегии се примарни. Еве и сега со блокадата на уставните промени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во земјава се профилира антиевропска опозиција. Христијан Мицкоски и ДПМНЕ сакаат блокада на членството во ЕУ и работат на попречување на европскиот пат на ...
| | веќе видена | слични

Поенти Само Вистина: Петровски: Мицкоски од странците бара да има избори, па да ги гласа уставните измени, очигледно дека тие не му даваат. Прво да се смени ...
| | веќе видена | слични

„Младите се за ЕУ, изолацијата, која ја нудат Христијан Мицкоски и ДПМНЕ е неприфатлива. Таа води во нови бранови иселувања на младите, економско уназадување, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонските млади се за членство во ЕУ а не за изолација со којашто им се заканува Мицкоски. Изолацијата е цунами за младите, затоа што нова изолација значи и ...
| | веќе видена | слични

Трајанов: Амнестија има цел да поминат уставните измени. Сите фракции во партиите пропаднале, тој што не ја слуша матицата, нема просперитет. Законот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска во нејзиното денешно гостување во „24 анализа“ на Телевизија 24 истакна дека со последните телевизиски настапи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ДПМНЕ е за изолација, ние за членство во ЕУ и поголеми плати и пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: