Денеска ќе се знае кои производи ќе се намалат за 10%


2 копии

Холандија ќе покрене истражување чија цел ќе биде да се најде механизам за намалување на разликите во цените на основните намирници во ЕУ и да се обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Од утре поевтинуваат овошјето, зеленчукот, алкохолните и безалкохолни пијалоци. Владата донесе одлука да се намали маржата на овошјето и зеленчукот, со што се ...
| | веќе видена | слични

Гарантираната цена, освен кај прехранбените производи, од утре ќе важи и за безалкохолните пијалаци, газираната и негазираната вода и пивото. Покрај оваа ...
| | веќе видена | слични

„Кога се работи за зголемување на цените, знаете дека цените може да бидат зголеми и преку ноќ, па сега кога се работи за намалување исто така може да биде ...
| | веќе видена | слични

СКОПЈЕ – Од утре намалени цени на свежо овошје и зеленчук и на вода, безалкохолни пијалоци и пиво. Владата на денешната седница со нов сет одлуки со кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Владата на седницата која се одржа утринава донесе неколку одлуки со кои се намалуваат царинските давачки од 65, 55 и 45 отсто на 10 отсто за повеќето ...
сите 260 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска ќе се знае кои производи ќе се намалат за 10%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: