Ковачевски – Шолц: Германија ја очекува Северна Македонија во ЕУ, со државничка одлука да се продолжи по европскиот пат


Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, имаше куса средба со германскиот канцелар, Олаф Шолц, во рамки на настанот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на  критичните предизвици со кои се соочува Организацијата во светло на агресијата на Руската федерација врз Украина, министрите за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Скопје денеска е домаќин на министерска конференција посветена на обезбедување квалитет во високото образование во земјите од Западен Балкан, која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамките на Берлинскиот процес, кој ќе се одржи во Албанија на 16 октомври 2023 година, Министерството за финансии и економија денеска во Тирана е домаќин на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања, Арбер Адеми, денеска учествуваше на работен состанок со германскиот пратеник Михаел Рот и колегите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска, во Тирана учествуваше и се обрати на форумот на министри за економија, со наслов „Заеднички регионален пазар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 263 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски – Шолц: Германија ја очекува Северна Македонија во ЕУ, со државничка одлука да се продолжи по европскиот пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: