И Груевски негира дека имал тајни средби со Ахмети и Заев и дека барал амнестија


Откако лидерот на ДУИ во интервју за ТВ24 кажа дека изминативе неколку години имало неколку тајни средби Ахмети-Заев-Груевки во врска со измените на Кривичниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според Љубчо Георгиевски има индиции дека Никола Груевски соработувал со власта, а тој повторува дека сѐ што Груевски му направил на Георгиевски, истото му се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот не сака да ја коментира јавната кавга меѓу Мицкоски и Груевски а информациите дека неговата партија соработувала со екс премиерот ги нарече ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изет Меџити, претседател на Демократското движење денеска изјави дека Законот за амнестија не е во интерес на граѓаните или на ЕУ интеграциите, туку е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го означи како малверазација споменувањето на Владата во контекст на тврдењата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Тоа што не успејаа целосно да ја завршат работава, во однос на Груевски и другите да ги затворат делата, сега ќе се обидат со Законот за амнестија. Значи, ова ...
| | веќе видена | слични

Суштината на ова што го правиме е јавноста да знае дека позади завеса се правеле договори кој што се непринципиелни и кои што го рушат владеењето на правото. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 385 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 37 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека санкциите против Русија не се доволни за да се запре нејзината „агресија“ и вети нова украинска ...
сите 113 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 152 | | | веќе видена

Живееме во историски времиња. Руската агресија и терористичките групи претставуваат најсилната закана за Алијансата, рече генералот Кристофер Каволи, командант ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Груевски негира дека имал тајни средби со Ахмети и Заев и дека барал амнестија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: