Османи негира средба со Груевски: Можеби ќе погодат со четвртиот

3 копии

Во 2022 година, САД одбиле 19,91 отсто од барањата за визи од вкупниот број поднесени од граѓаните на Босна и Херцеговина. Според официјалните податоци од ...
| | веќе видена | слични

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По прозивката од поранешниот член на „огнените“, а сега лидер на новоформираната партија – Демократско движење, Изет Меџити, министерот за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Откако лидерот на ДУИ во интервју изјави дека состаноците ги одржувале во Клубот на пратеници, стигнале на чекор до договор, но сепак завршиле безуспешно, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Статистиката во Косово покажува дека во 2022 година граѓаните поднеле 121.097 барања за виза, што покажува дека за визи во земјите од Шенген зоната се ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Алтернатива, Зеќирија Ибрахими, сподели со јавноста информација според која американската амбасада во Скопје му одбила виза на еден од ...
| | веќе видена | слични

Не е точно дека сум имал тајни средби со Никола Груевки и Али Ахмети за кривичниот законик, истакна за ТВ 24 екс премиерот Зоран Заев, кој ова го потенцираше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 273 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Законот за амнестија ја доби поддршката во владина постапка и за десет дена истиот закон ќе биде пред пратениците во Собрание, информираат од Министерството за ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи негира средба со Груевски: Можеби ќе погодат со четвртиот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: