Мората: Тој е еден од најпотценетите играчи во последните 25 години

2 копии

Душко Ивановиќ е свесен за предизвикот што го носи новата сезона за Црвена Звезда, особено откако „црвено-белите“ сериозно инвестираа во играчкиот кадар ...
| | веќе видена | слични

АБА Суперкупот во главниот град на Црна Гора собра осум екипи од регионот кои ќе се обидат да стигнат до трофејот, но и да влезат во најдобра можна форма пред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Законот за амнестија ја доби поддршката во владина постапка и за десет дена истиот закон ќе биде пред пратениците во Собрание. Тврдам дека ниту еден избран или ...
сите 128 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мората: Тој е еден од најпотценетите играчи во последните 25 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: