Некои луѓе никогаш повеќе нема да имаат шанса да ве сакаат


2 копии

 Еден ден, ако останете со скршено срце, тоа не смее да влијае врз вашето работење, иако личноста која ве повредила ќе мора да ја гледате и понатаму секој ...
| | веќе видена | слични

Приклучувањето на Македонската асоцијација на новинари МАН кон Меѓународната федерација на новинари ќе биде многу полесно отколку влезот во НАТО или Европската ...
| | веќе видена | слични

Што порача на изборното Собрание на МАН, Тим Даусон, заменик генерален секретар на Меѓународната федерација на новинари, кој за прв пат беше во посета на ...
| | веќе видена | слични

Ако вашиот маж сè уште ја сака својата поранешна девојка, тоа може да создаде чувство на недоверба и да ја загрози иднината на вашата емотивна врска. За жал, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 273 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Законот за амнестија ја доби поддршката во владина постапка и за десет дена истиот закон ќе биде пред пратениците во Собрание, информираат од Министерството за ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Некои луѓе никогаш повеќе нема да имаат шанса да ве сакаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: