Свечља: Од денеска заеднички гранични премини меѓу Косово и Северна Македонија

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечла, тврди дека од денеска Косово и Северна Македонија ќе имаат заеднички гранични премини, односно само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовската полиција заплени голем арсенал оружје на терористичката група која во неделата нападна припадници на косовската полиција во селото Бањско во Звечан, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џелал Свечла, изјави дека има индиции дека бројот на убиените напаѓачи во вчерашната акција е уште поголем.Косовската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља, кажа дека косовската полиција успеала да воспостави контрола над територијата во Бањска. Тој кажа дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џелал Свечља, изјави дека фрлањето на воената рачна граната синоќа на северот на земјата било извршено по наредба на ...
| | веќе видена | слични

Koсовските власти велат дека нападот со рачна граната синоќа во северно Косово го наложил српскиот претседател Александар Вучиќ. Во населбата „Бошњачко маало“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 263 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од собраниската говорница одговарајќи на пратеничко прашање рече дека пратеничката група на СДСМ ќе поднесе амандман ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свечља: Од денеска заеднички гранични премини меѓу Косово и Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: