(Видео) Прекрасен гол на Хадсон-Одои, Нотингем и Барнли во забавно понеделничко реми

Нотингем форест и Барнли се задоволија со по еден поен по 1:1 ремито во последниот меч од петтото коло во англиската Премиерлига, по што гостите го освојуваат ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити има перфектен старт на сезоната во Англија и продолжи онаму кадешто застана минатата сезона, па билансот „шест од шест“ им донесе максимални 18 ...
| | веќе видена | слични

МАНЧЕСТЕР СИТИ на домашен терен го победи Нотингем Форест со 2:0 во шестото коло од англискиот шампионат и со тоа стигна до 18 бода. Јошко Гвардиол во саботата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанецот беше во дуел покрај аут- линијата со Морган Гибс-Вајт, по што започна конфликтот. Родри и Гибс-Вајт најпрво се втурнаа еден на друг во лице, само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со организирањето на Министерскиот самит на ОБСЕ во Скопје покажавме дека и малите држави можат да дадат голем придонес на големата меѓународна сцена, рече ...
сите 736 | | | веќе видена

Таткото на Вања оддал информации кога таа излегува за во училиште, по што киднаперите ја грабнале уште во влезот од зградата во која живеела. Ова го откри ...
сите 175 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 131 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 219 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 254 | | | веќе видена

Канцеларијата на Обединетите нации за координација на хуманитарни прашања објави дека околу 1,8 милиони луѓе во Појасот Газа се внатрешно раселени, од вкупно ...
сите 58 | | | веќе видена

Нема отчет за сработеното на партиската трибина на СДС во Битола, а Филипче без одговор зошто акцелераторот за болните од рак 7 години фаќа прашина, се вели во ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Прекрасен гол на Хадсон-Одои, Нотингем и Барнли во забавно понеделничко реми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: