Дарманин: Франција нема да прифаќа мигранти од Лампедуза

5 копии
3 копии

- Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Јозеп Борел денеска изјави дека Европската унија мора да покаже солидарност со Италија додека ...
| | веќе видена | слични

Овие средства делумно се поврзани со контроверзниот договор меѓу Европската комисија и Тунис вреден повеќе од една милијарда евра, потпишан во јули и покрај ...
| | веќе видена | слични

Драматичното зголемување долж границата, особено во Сан Диего, Калифорнија и во тексашките градови Ел Пасо и Игл Пас, означува пресвртница откако бројките ...
| | веќе видена | слични

Американските имиграциски власти објавија значителен пораст на нелегални преминувања на границата меѓу САД и Мексико оваа недела, особено во градот Игл Пас, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Илјадници мигранти преминаа во Соединетите Американски Држави во последните денови, од Калифорнија до Тексас, а многу други пристигнуваат со автобуси и товарни ...
| | веќе видена | слични

Меѓу предлозите за измените на правилата на работењето на граничното управување и постапување на земјите од шенген-зоната е и правилото „доколку постојат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 280 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 273 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дарманин: Франција нема да прифаќа мигранти од Лампедуза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: