„Гарантирана цена“ од среда за 50 прехранбени производи


Од утре поевтинуваат овошјето, зеленчукот, алкохолните и безалкохолни пијалоци. Владата донесе одлука да се намали маржата на овошјето и зеленчукот, со што се ...
| | веќе видена | слични

Гарантираната цена, освен кај прехранбените производи, од утре ќе важи и за безалкохолните пијалаци, газираната и негазираната вода и пивото. Покрај оваа ...
| | веќе видена | слични

„Кога се работи за зголемување на цените, знаете дека цените може да бидат зголеми и преку ноќ, па сега кога се работи за намалување исто така може да биде ...
| | веќе видена | слични

СКОПЈЕ – Од утре намалени цени на свежо овошје и зеленчук и на вода, безалкохолни пијалоци и пиво. Владата на денешната седница со нов сет одлуки со кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Гарантирана цена“ од среда за 50 прехранбени производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: