Ахмети не знае за милионските бизниси на зетот, но тврди дека се заработени со сопствена пот


Како фирмата на зетот за ќерка на Али Ахмети, Куштрим Смајлај, успеала да направи приход од 12 милиони евра и профит од 2,5 милиониза само една година и тоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил заедничка фирма ...
| | веќе видена | слични

По братот, синот, внуците, и сватовите на Али Ахмети вртат милионски бизниси. Најнов случај е тој за неговиот зет, чија фирма само во првата годината, ланската ...
| | веќе видена | слични

Според челникот на владејачката ДУИ, Али Ахмети, бизнисите на неговото семејство за кои беа објавувани афери во медиумите и реагираа експертите, сѐ обезбедиле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Владата на седницата која се одржа утринава донесе неколку одлуки со кои се намалуваат царинските давачки од 65, 55 и 45 отсто на 10 отсто за повеќето ...
сите 260 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети не знае за милионските бизниси на зетот, но тврди дека се заработени со сопствена пот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: