Заев и Груевски негираат-немало никакви тајни средби за КЗ


Поранешниот премиер кој е во бегство во Будимпешта, Никола Груевски тврди дека немало никакви тајни средби со лидерот на ДУИ Али Ахмети и неговиот наследник, ...
| | веќе видена | слични

Се знаеше и од порано, само секој ден станува се појасно дека Ковачевски не е дораснат за функцијата премиер на Македонија, напиша на Фејсбук, поранешниот ...
| | веќе видена | слични

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии, Џевдет Хајредини, утрово со нова посвета на актуелните случувања, особено на криминалите во државата. Тој овој пат со иронија ...
| | веќе видена | слични

Провиден е планот на власта како да дојде до 80 пратеници неоходни за уставните измени. За тоа им требаат барем десет пратеници од ВМРО-ДПМНЕ а тоа најлесно се ...
| | веќе видена | слични

И (Зоран) Заев, конечно, откри дека Али Амети лаже, а на (Димитар) Ковачевски ќе му треба подолго време, вели поранешниот министер во македонската влада и ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар и ексминистер за финансии, Џевдет Хајредини посочува дека експремиерот Зоран Заев ја зборува вистината кога тврди дека лидерот на ДУИ, ...
| | веќе видена | слични

По прозивката од поранешниот член на „огнените“, а сега лидер на новоформираната партија – Демократско движење, Изет Меџити, министерот за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 287 | | | веќе видена

Владата на седницата која се одржа утринава донесе неколку одлуки со кои се намалуваат царинските давачки од 65, 55 и 45 отсто на 10 отсто за повеќето ...
сите 260 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Груевски негираат-немало никакви тајни средби за КЗ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: