СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Не е точно дека сум имал тајни средби со Ахмети и Груевски за Кривичниот законик


Не точно дека сум имал тајни средби со Али Ахмети и Никола Груевски за Кривичниот законик, рече синоќа за ТВ 24 поранешниот премиер Зоран Заев, откако неговиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изет Меџити, претседател на Демократското движење денеска изјави дека Законот за амнестија не е во интерес на граѓаните или на ЕУ интеграциите, туку е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го означи како малверазација споменувањето на Владата во контекст на тврдењата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Тоа што не успејаа целосно да ја завршат работава, во однос на Груевски и другите да ги затворат делата, сега ќе се обидат со Законот за амнестија. Значи, ова ...
| | веќе видена | слични

Суштината на ова што го правиме е јавноста да знае дека позади завеса се правеле договори кој што се непринципиелни и кои што го рушат владеењето на правото. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски истакна ги гледал преписките на раководството на ВМРО-ДПМНЕ со поранешниот лидер на партијата и екс-премиер Никола ...
| | веќе видена | слични

Продолжува „сапуницата“ меѓу експремиерот Никола Груевски и актуелното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, овој пат со епизодата „УСБ“. Откако во претходните денови, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 273 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Законот за амнестија ја доби поддршката во владина постапка и за десет дена истиот закон ќе биде пред пратениците во Собрание, информираат од Министерството за ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Не е точно дека сум имал тајни средби со Ахмети и Груевски за Кривичниот законик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: