Економијата не може да чека до бесконечност – бизнисмените бараат економската политика да се стави над партиските приоритети


Бизнис заедницата бара враќање од „партиската“ кон „државната агенда“преку Декларација за општествен консензус и за економски реформи, политики и мерки, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЗА ЛУЃЕТО ШТО БЕА НА ЧЕЛО НА ВМРО-ДПМНЕ И НИВНОТО РАЗБИРАЊЕ НА ПОЛИТИКАТА ЗА ПОЛИТИКАТА Политиката во најширока смисла на зборот е општествена активност со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Канцеларијата за борба против корупцијата и управување со квалитет на кантонот Сараево започна постапка за проверка на постоење на судир на интереси кај ...
| | веќе видена | слични

Членките на Управниот одбор на Стопанската комора, одржаа седница на која се дискутираше за актуелната економска состојба во државата која ја зголемува и онака ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прес конференција Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Делчево го презентираше својот “КОНЦЕПТ 800+” за граѓаните на Делчево. Повеќе претставници на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески ги повика сите парламентарни политички партии да ја потпишат Декларацијата за ...
| | веќе видена | слични

Економските политики да се стават над сите партиски приоритети, затоа што партиската наместо државната агенда е неодржлива и води кон пропаст. Ова се наведува ...
| | веќе видена | слични

Нефункционирањето на правната држава, непочитување на пазарните вредности, севкупната политизација на секоја пора од општеството и доминацијата на интересот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски упати порака до екс премиерот Никола Груевски кој е во Будимпешта како политички ...
сите 224 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 200 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден, во периодот од 06 до 10 часот, Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република ...
сите 420 | | | веќе видена

Втора регионална конференција на Форумот на жени лидери од ЈИЕ за добро владеење и антикорупција ќе се одржи денеска во Скопје, на тема „Зајакнување на жените ...
сите 135 | | | веќе видена

Раководството на етничките Ерменци на отцепениот Нагорно-Карабах денес рече дека сè уште нема конкретни резултати од разговорите со Азербејџан за можни ...
сите 215 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран в недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Пороен дожд и ...
сите 154 | | | веќе видена

Оваа година фокусот врз сите нас е можеби поголем од кога било претходно, а причината е во поразителниот факт дека најмал заеднички именител на емоционалната ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економијата не може да чека до бесконечност – бизнисмените бараат економската политика да се стави над партиските приоритети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: