Ковачевски на работен ручек на високо ниво на Светскиот економски форум


9 копии

Зменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, ...
| | веќе видена | слични

На средбата, вицепремиерот Битиќи и де Фалко разговараа за унапредување на економската соработка помеѓу Македонија и САД особено во областите на енергетика, ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, во седиштето на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) во ...
| | веќе видена | слични

Исклучително ниска е трговската размена на земјава со Полска. Засега извезуваме многу мала палета производи, но, со јакнење на соработката, до 2027 година се ...
| | веќе видена | слични

Меѓу Македонија и Полска нема отворени политички прашања, ниту било како конфликт, а сепак трговската размена е минорна. Според извршниот директор на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заменик-претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, престојува во Вашингтон каде ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Инвестициите од САД може да имаат трансформативно влијание врз македонската економија, затоа што со себе носат не само финансиски ...
| | веќе видена | слични

На средбата, вицепремиерот Битиќи истакна дека инвестициите од САД може да имаат трансформативно влијание врз македонската економија затоа што со себе носат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Владата на седницата која се одржа утринава донесе неколку одлуки со кои се намалуваат царинските давачки од 65, 55 и 45 отсто на 10 отсто за повеќето ...
сите 260 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски на работен ручек на високо ниво на Светскиот економски форум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: