Интервју на Ахмети емитувано на МТВ: Се има, само македонското знаме го нема

Без коментар, фотографијата се кажува - знамиња на НАТО, САД и ДУИ, албанското национално знаме кое е и знаме на Република Албанија и... И толку, македонското ...
| | веќе видена | слични

Се знаеше и од порано, само секој ден станува се појасно дека Ковачевски не е дораснат за функцијата премиер на Македонија, напиша на Фејсбук, поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии, Џевдет Хајредини, утрово со нова посвета на актуелните случувања, особено на криминалите во државата. Тој овој пат со иронија ...
| | веќе видена | слични

И (Зоран) Заев, конечно, откри дека Али Амети лаже, а на (Димитар) Ковачевски ќе му треба подолго време, вели поранешниот министер во македонската влада и ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар и ексминистер за финансии, Џевдет Хајредини посочува дека експремиерот Зоран Заев ја зборува вистината кога тврди дека лидерот на ДУИ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Платено интервју на Али Ахмети во ТВ 21, наменето за одбрана на неговиот и криминалот и корупцијата на неговата партија, како и секогаш. Вака поранешниот ...
| | веќе видена | слични

По нападите врз утедничките на ТВ 24 и Сител Анета Додевска и Славица Арсовска, соработникот на Џабир Дерала, Љубомир Костовски тргна во атак врз Васко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Арбнора Мемети која важи за еден од најдобрите фото репортери во Македонија, во статус на социјалните мрежи се осврнува на делот од интервјуто на лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју на Ахмети емитувано на МТВ: Се има, само македонското знаме го нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: