„Соберете се да ги избркаме, веќе доста е!” – мајка на онколошки пациент се расплака на протестот пред Влада


„Соберете се да ги избркаме, веќе доста е, не опљачкаа. Па зарем не гледате што се случува. Се ни земаа, што ни оставија веќе, уште душите да ни ги земат. Па и ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Тим од обвинители од Јавното обвинителство (ЈО) вчера беше во косовското Обвинителство и оствари директна средба за обезбедување докази во врска со ...
| | веќе видена | слични

Косовските обвинители се подготвени да соработуваат за обезбедување докази за случајот Онкологија. Тим македонски обвинители вчера во Косово оствариле директна ...
| | веќе видена | слични

Обвинителите се сретнаа со косовските колеги за да обезбедат докази за случајот Онкологија Александра Спасеска 26.09.2023 / 16:41 Македонија Тим од обвинители ...
| | веќе видена | слични

Од обвинителството соопштија дека македонскиот тим обвинители вчера се сретнал со обвинители во Приштина а од косовските органи побарале конкретни податоци ...
| | веќе видена | слични

Тим од обвинители од Јавното обвинителство вчера со колеги од Косово оствариле средба заради обезбедување докази во врска со предистрагата за работењето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Под мотото „Правда за сите жртви“ стотина граѓани вечерва протестираа за скандалот на Клиниката на Онкологија. Незадоволни што ОЈО се уште не ги објавил сите ...
| | веќе видена | слични

Нов ултиматум поставен на денешните протести за случајот со Клиниката за онкологија. До 1 ноември доколку не се одговори на ултиматумите на организаторите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Соберете се да ги избркаме, веќе доста е!” – мајка на онколошки пациент се расплака на протестот пред Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: