Гвардиола: ТикТок мотивацијата не функционира, важно е играчите…


2 копии

Манчестер Сити е убеден дека ќе ја победи конкуренцијата за потписот на талентираниот Валентин Барко од Бока јуниорс, левиот бек веќе добил план за исхрана, ...
| | веќе видена | слични

На недојдено засилување Сити му пратиле план за исхрана за да дојде во топ форма Филип Здравески 26.09.2023 / 15:58 Фудбал Актуелниот европски и англиски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола е свесен дека Родри поради се соочува со суспензија на три натпревари. „Граѓаните“ викендот го победија Нотингем ...
| | веќе видена | слични

Матео Ковачиќ заработи повреда пред евро квалификациите за Хрватска и ги пропушти натпреварите против Летонија и Ерменија, а рехабилитацијата оди поспоро ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола застана во одбрана на Ерлинг Халанд од оние кои почнаа да го критикуваат затоа што не даде гол против Црвена звезда. Англија Во првите пет гола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гвардиола: ТикТок мотивацијата не функционира, важно е играчите…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: