Нема да има „победничка парада“ ни во Москва ни во Киев, вели шефот на украинското разузнавање

Се додека Украина добива западно оружје, нема да биде поразена од Русија – но ниту една страна нема да може да постигне целосна победа, изјави шефот на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров ги зачуди новинарите во Обединетите Нации одговарајќи на прашањето дали Русија ќе го признае суверенитетот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Украинскиот специјален истражител Ѓундуз Мамедов, кој е одговорен за документирање на воените злосторства, повика на меѓународна поддршка во истрагата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Украина размислува дали да се одржат претседателски избори следната година без да ѝ се гледа крај на војната со Русија, првата дама на Украина Олена ...
| | веќе видена | слични

Украинските сили на јужниот фронт на Запорожје ги пробија руските линии во селото Вербове, изјави во интервју за Си-Ен-Ен , генералот Олександар Тарнавски, ...
| | веќе видена | слични

Украински генерал кој води контраофанзива долж јужниот фронт вели дека неговите сили се пробиле до клучната населба Вербова и предвидува уште поголем пробив. ...
| | веќе видена | слични

Руските шпиони користат хакери за да ги нападнат компјутерските системи на агенциите за спроведување на законот во Украина во обид да идентификуваат и да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 280 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 273 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да има „победничка парада“ ни во Москва ни во Киев, вели шефот на украинското разузнавање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: