Ковачевски – Душек: Соработката со Светскиот економски форум е посебно значајна за економските перспективи на Македонија


Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, во Њујорк се сретна со управниот директор на Светскиот економски форум, Мирек Душек. На ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, во седиштето на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заменик-претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, престојува во Вашингтон каде ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Инвестициите од САД може да имаат трансформативно влијание врз македонската економија, затоа што со себе носат не само финансиски ...
| | веќе видена | слични

На средбата, вицепремиерот Битиќи истакна дека инвестициите од САД може да имаат трансформативно влијание врз македонската економија затоа што со себе носат, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Оваа недела Обединетите нации беа политичкото средиште на светот, а една од главните теми што доминираше во дебатите несомнено беше руската агресија врз ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, во рамките на работната посета на Њујорк се сретна со извршниот директор на Филип Морис, Јацек Олчак. На состанокот е оценето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, во рамки на работната посета на Њујорк, имал средба со Џасвиндер Каира, управен директор во групацијата „Блекстоун“. Како што ...
| | веќе видена | слични

На состанокот е оценето дека Македонија се развива во држава со атрактивна клима за инвестирање, по интеграцијата во НАТО и отворените перспективи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од собраниската говорница одговарајќи на пратеничко прашање рече дека пратеничката група на СДСМ ќе поднесе амандман ...
сите 128 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски – Душек: Соработката со Светскиот економски форум е посебно значајна за економските перспективи на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: