ФАКТОР НА ДЕНОТ: Протести во Скопје, од среда „гарантирана цена“ за 50 производи


ДВА ПРОТЕСТИ ВО СКОПЈЕ Жена која е мајка на онколошки пациент вечерва се расплака на протестот пред Владата. „Сè ни земаа, што ни оставија веќе, уште душите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во Скопје, пред владата и уште неколку други институции се одржа народен протест, против злоупотребите при лекувањето на пациенти на Клиниката на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Покрај издвоените производи од пекарската, месната и млечната индустрија, од денеска „гарантирана цена“ ќе имаат и безалкохолните пијалаци, пивото, газираната ...
сите 311 | | | веќе видена

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО ВО КОЧАНИ ЗАВРШИ ВО ПРИТВОР Притвор од 30 дена доби осомничениот за убиство на жена во Кочани со над 40 убоди од нож. Основниот суд ...
сите 61 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за тешка телесна повреда од член 131 став 3 од Кривичниот ...
сите 91 | | | веќе видена

Александар Трајковски, десната рака на Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, на својот фејсбук профил, го запраша Груевски, дали може да го ...
сите 91 | | | веќе видена

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). ...
сите 161 | | | веќе видена

Мајка пријавила дека соседот ја соблекол и ја допирал нејзината малолетна ќерка. - На 25.09.2023 во 12.10 часот во Полициската станица Кисела Вода, 40-годишна ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Протести во Скопје, од среда „гарантирана цена“ за 50 производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: