Италија воведува поостри мерки за мигрантите

5 копии
3 копии

- Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Јозеп Борел денеска изјави дека Европската унија мора да покаже солидарност со Италија додека ...
| | веќе видена | слични

Овие средства делумно се поврзани со контроверзниот договор меѓу Европската комисија и Тунис вреден повеќе од една милијарда евра, потпишан во јули и покрај ...
| | веќе видена | слични

Драматичното зголемување долж границата, особено во Сан Диего, Калифорнија и во тексашките градови Ел Пасо и Игл Пас, означува пресвртница откако бројките ...
| | веќе видена | слични

Американските имиграциски власти објавија значителен пораст на нелегални преминувања на границата меѓу САД и Мексико оваа недела, особено во градот Игл Пас, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Илјадници мигранти преминаа во Соединетите Американски Држави во последните денови, од Калифорнија до Тексас, а многу други пристигнуваат со автобуси и товарни ...
| | веќе видена | слични

Меѓу предлозите за измените на правилата на работењето на граничното управување и постапување на земјите од шенген-зоната е и правилото „доколку постојат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија воведува поостри мерки за мигрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: