Колумна на Азески: Економијата не е тема која може да чека до бесконечност

3 копии

Време зa читање: 4 минути Управниот одбор на Комората укажува дека се засилуваат дефицитите во македонската економија што ќе влијае на ново задолжување. Затоа ...
| | веќе видена | слични

Работењето на задругите, и покрај многуте предрасуди поврзани со него, многу добро може да биде успешен и позитивен, а Кооперативната пиварница Брлог од Задар ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Стопанска комора на Северна преку Регионалната комора Прилеп е информирана дека е подготвена Одлука во општината, за финансирање на нови 33 административни ...
| | веќе видена | слични

„Скриените давачки“ треба да се сведат на минимум по сите основи, особено за посреднички тарифи, како при заверување така и при извршување. Во никој случај ...
| | веќе видена | слични

Плаќање со картички од година во година е сè популарно меѓу граѓаните и бележи нагорен тренд. Се зголемува и бројот на ПОС терминали кои ги користат трговците, ...
| | веќе видена | слични

Членките на Управниот одбор на Стопанската комора, одржаа седница на која се дискутираше за актуелната економска состојба во државата која ја зголемува и онака ...
| | веќе видена | слични

Бизнис заедницата бара враќање од „партиската“ кон „државната агенда“преку Декларација за општествен консензус и за економски реформи, политики и мерки, што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колумна на Азески: Економијата не е тема која може да чека до бесконечност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: